12. Dni Twierdzy Poznań! 0
12. Dni Twierdzy Poznań!

Dni Twierdzy Poznań to jedno z największych tego typu wydarzeń w Polsce. W tym roku odbywało się ono w weekend 24 i 25 sierpnia gdzie na terenie Poznania można było zwiedzić 30 historycznych miejsc. Inicjatywa ta jest efektem zaangażowania i pasji miłośników historii. Wspierają ją stowarzyszenia, organizacje, muzea i instytucje kultury.

My tradycyjnie wsparliśmy swoją obecnością Fort VI Tietzen. Jest to najbardziej oryginalnie zachowany poznański fort. Podczas Dni Twierdzy można było zobaczyć w nim między innymi pancerne stanowisko obserwacyjne o masie 56 ton, ekspozycje wojskowe, wystawy dawnych maszyn i sprzętów, makiety kolejowe, skład kolonialny oraz rekonstrukcję szpitala.

Na zwiedzających czekał również prawie kilometr podziemi, wielka prochownia na 70 ton czarnego prochu, wystawa broni oraz doskonale zachowana sucha fosa, którą można było objechać historycznymi pojazdami wojskowymi.

Nasze stanowisko tradycyjnie znajdowało się zaraz za główną bramą wejściową po lewej stronie. Zaprezentowaliśmy na nim naszą obszerną kolekcję polskich orłów wojskowych, odznak, przypinek i breloków. Można było również zobaczyć nasze miniatury oraz repliki broni.

Do zobaczenia za rok!

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie
Chmura tagów
Artykuły
O nalewkach wprost i metaforycznie

Pewien prominentny polityk powiedział parę lat temu, że bicie dzieci było jeszcze niedawno narodowym sportem Polaków[1]. Czyżby to była projekcja na całe społeczeństwo jego własnych doświadczeń? Odruchowo zrobiło mi się żal jego i jego rodziny. Miałem szczęśliwe dzieciństwo, nikt mnie nie bił, dlatego mam zupełnie inne skojarzenia dotyczące „narodowego sportu”.

Kluczowe decyzje

Niewątpliwie każdy decydujący się na budowę inwestor prędzej czy później staje w obliczu wielu kluczowych decyzji. Niejednokrotnie są one nieodwracalne i mogą poważnie zaważyć na efekcie końcowym. Dlatego dzisiaj chcielibyśmy podzielić się naszymi doświadczeniami w tym zakresie. Oto lista wyselekcjonowanych, jak dotąd najważniejszych decyzji.

 

ZNAK SPADOCHRONOWY – FAKTY i MITY - Kwartalnik "Wyklęci" 1(5)/2017

W najnowszym, piątym numerze Kwartalnika "Wyklęci" tematem przewodnim są historie Cichociemnych walczących z sowieckim okupantem po II Wojnie Światowej na ziemiach polskich. Blok tekstów otwiera nasz artykuł przedstawiający historię znaków spadochronowych. W artykule odkłamujemy również wiele mitów narosłych wokół tego zagadnienia. Poniżej zamieszczamy fragment artykułu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl