III Zlot Kolekcjonerów Broni w Poznaniu 0
III Zlot Kolekcjonerów Broni w Poznaniu

Tradycyjnie już - bo drugi rok z rzędu pokazaliśmy się na poznańskim Zlocie Kolekcjonerów Broni organizowanym w forcie VI! Choć nie występowaliśmy w formie takiej jak większość kolekcjonerów i nie można było u nas zobaczyć najróżniejszych rodzajów broni, od pistoletów skałkowych do najnowszych wersji karabinów maszynowych to jednak zaprezentowaliśmy wiele innych naszych kolekcji cieszących się na zlocie równie wielką popularnością. Można było zobaczyć na żywo miniaturowe karabiny, szable oraz broń drzewcową, Polskie Orły Wojskowe, kokardy narodowe, wpinki, ryngrafy oraz biżuterię z tytanu. Do tego dla najmłodszych pojawiła się mała, klockowa armia oraz inne okolicznościowe atrakcje! Mamy nadzieję, że w przyszłym roku zobaczymy się po raz trzeci :-)

czytaj całość »
Gablota pamiątkowa w Szkole Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Uniecku 1
Gablota pamiątkowa w Szkole Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Uniecku

W lutym bieżącego roku dołączyliśmy do coraz okazalszej listy darczyńców ekspozycji przeznaczonej dla gabloty pamiątkowej usytuowanej w Szkole Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Uniecku. Cieszymy się, że w choć tak skromny sposób mogliśmy się przyczynić do popularyzowania wiedzy o Powstaniu Styczniowym wśród najmłodszego pokolenia Polaków! Poniżej kilka fotografii.

czytaj całość »
Kokarda Narodowa. Zarys historii: fakty i mity! 0
Kokarda Narodowa. Zarys historii: fakty i mity!

W tym roku minie pięć lat odkąd w Manufakturze Stylowy Dwór uszyliśmy naszą pierwszą Kokardę Narodową. Taka mała rocznica! Ciężko mi dziś zliczyć, ile uszyliśmy w tym czasie tradycyjnych kokard w formie rozetki, ale było ich całkiem sporo. Równie ciężko jest mi zliczyć, ile razy w tym czasie musiałem wyjaśniać, że nasza Kokarda Narodowa z Orłem z 1919 roku jest poprawna heraldycznie! Mnogość dyskusji już od dawna skłaniała mnie do usystematyzowania informacji, jakie o Kokardach Narodowych udało mi się zdobyć oraz opublikowania ich w jednym miejscu. Zawsze coś stawało na przeszkodzie by się tym zająć, jednak w tym uroczystym roku - na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości (taka duża rocznica!) postanowiłem dla Was i dla siebie podjąć przysłowiową rękawicę.

czytaj całość »
Ważna informacja dotycząca premiery „Wyklętego” na DVD 0
Ważna informacja dotycząca premiery „Wyklętego” na DVD

Kiedy pod koniec sierpnia dostaliśmy potwierdzenie od dystrybutora DVD filmu „Wyklęty” (TVP S.A.) o planowanej dacie premiery wydania filmu na tym nośniku wyznaczonej na 11 października – odetchnęliśmy z ulgą! Nie jest tajemnicą, że ten wybitny i wartościowy film borykał się z wieloma problemami już podczas dystrybucji kinowej, a premiera na DVD przez długi okres czasu w ogóle stała pod znakiem zapytania.

czytaj całość »
V Dni Twierdzy na Forcie VI w Poznaniu 0
V Dni Twierdzy na Forcie VI w Poznaniu

W ostatni weekend wakacji można było zwiedzić ponad 20 miejsc i atrakcji związanych z militarnym dziedzictwem miasta Poznania. Wszystkie wydarzenia miały miejsce w ramach V edycji Dni Twierdzy Poznań. My również braliśmy w nich udział - byliśmy obecni w Forcie VI!

czytaj całość »
Nasz notatnik z sierżantem "Lalusiem"! 0

Coraz większymi krokami zbliża się 1 września… Kolejna rocznica wybuchu II Wojny Światowej, ale także początek kolejnego, nowego roku szkolnego. W naszym działaniu od samego początku skupialiśmy się na edukacji najmłodszego pokolenia. W tym roku objęliśmy patronatem limitowane wydanie szkolnego notatnika z sierżantem Józefem Franczakiem "Lalusiem".

 

czytaj całość »
Powstanie Warszawskie dzień po dniu! 0
Powstanie Warszawskie dzień po dniu!

Od początku sierpnia, codziennie o godzinie 17:00, na naszym profilu społecznościowym w serwisie facebook publikujemy kolejne raporty w formie dziennego kalendarium z Powstania Warszawskiego. Serdecznie dziękujemy za bardzo pozytywny odbiór naszej akcji – pierwsze cztery raporty trafiły do blisko stu tysięcy użytkowników! Rozmawiamy z Łukaszem Górką, pomysłodawcą cyklu i autorem odpowiedzialnym za ich merytoryczną treść.

czytaj całość »
KUBUŚ - POWSTANIE WARSZAWSKIE - COBI 0
KUBUŚ - POWSTANIE WARSZAWSKIE - COBI

Pod koniec ubiegłego roku COBI na swoim fanpage na platformie facebook zorganizowało konkurs na pojazd klockowy z czasów II Wojny Światowej - miał wygrać ten z największą ilością głosów (i przynajmniej 200). Z wielką radością przyjąłem taką formę wyboru modelu i z dużym zaangażowaniem zacząłem forsować model Kubusia - pojazdu wykonanego przez Powstańców Warszawskich. W akcję zbierania głosów zaangażowali się głównie sympatycy naszego sklepu, facebookowa grupa "Cobimaniacy" oraz kilkadziesiąt tematycznych stronek. Konkurs wygraliśmy z wielkim hukiem - wszystkim Wam za to serdecznie dziękuję! Model nie jest objęty naszym oficjalnym patronatem, ale duchowo czujemy się jakby to było nasze dziecko :-)

czytaj całość »
II Zlot Kolekcjonerów Broni w Poznaniu 0
II Zlot Kolekcjonerów Broni w Poznaniu

Pierwszy weekend czerwca (3-4) spędziliśmy bardzo intensywnie na II Zlocie Kolekcjonerów Broni. Impreza odbyła się pod patronatem Stowarzyszenia Zbrojownia na terenie Fortu VI w Poznaniu. Organizatorem był Fort Poznań - Event Place. W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować organizatorom, kolekcjonerom, ale przede wszystkim uczestnikom z którymi przyszło nam przegadać kilkanaście godzin na tematy, którymi w naszej pracy żyjemy na co dzień! :-)

czytaj całość »
Sd.Kfz.303a GOLIATH - Instrukcja - COBI MOC 0
Sd.Kfz.303a GOLIATH - Instrukcja - COBI MOC

Na prośbę członków fb grupy COBIMANIACY postanowiliśmy przygotować instrukcję do naszego modelu "Goliatha" - niemieckiego lekkiego nosiciela ładunków wybuchowych, o którym pisaliśmy w naszym poprzednim wpisie poświęconym zabawom COBI.

czytaj całość »
ZNAK SPADOCHRONOWY – FAKTY i MITY - Kwartalnik "Wyklęci" 1(5)/2017 1
ZNAK SPADOCHRONOWY – FAKTY i MITY - Kwartalnik "Wyklęci" 1(5)/2017

W najnowszym, piątym numerze Kwartalnika "Wyklęci" tematem przewodnim są historie Cichociemnych walczących z sowieckim okupantem po II Wojnie Światowej na ziemiach polskich. Blok tekstów otwiera nasz artykuł przedstawiający historię znaków spadochronowych. W artykule odkłamujemy również wiele mitów narosłych wokół tego zagadnienia. Poniżej zamieszczamy fragment artykułu.

czytaj całość »
KWARTALNIK WYKLĘCI NR 4/2016 – 10% rabat na cały nasz asortyment! 0
KWARTALNIK WYKLĘCI NR 4/2016 – 10% rabat na cały nasz asortyment!

Tradycyjnie zachęcamy Was do lektury najnowszego numeru ogólnopolskiego kwartalnika poświęconego Żołnierzom Wyklętym. Tematem numeru jest historia młodzieżowych organizacji konspiracyjnych, które działały w latach 1944-56. Tradycyjnie poprzez wykupienie reklamy na łamach pisma czynnie włączyliśmy się w rozwój niezwykle cennej inicjatywy, jaką Kwartalnik za sobą niesie! Dodatkowo dla wszystkich naszych klientów, którzy nabędą omawiany numer przygotowaliśmy 10% rabat na cały nasz asortyment :-) Rabat aktywny do końca roku. Szczegóły promocji wewnątrz numeru! Kwartalnik można zakupić w tym miejscu.

czytaj całość »
Kamienica - Powstanie Warszawskie - COBI 0
Kamienica - Powstanie Warszawskie - COBI

W drugim odcinku naszego nowego cyklu patriotycznych zabaw z klockami COBI zaprezentuję Wam powstańczą kamienicę ze zdjęcia z Szarym Wilkiem. Pierwotnie miałem zaprezentować zupełnie nowy pomysł, ale w międzyczasie dostałem od Was trochę pytań i próśb, aby przyjrzeć się bliżej właśnie temu budynkowi.

czytaj całość »
II Hubertus Ziemiański na Podzamczu 2016 0

W sobotę 15 października Fundacja „Folwark Podzamcze” organizuje II Hubertusa Ziemiańskiego na Podzamczu 2016. Wydarzenie odbędzie się we Włoszczowie na terenie dworskiego założenia ogrodowego na Podzamczu, zwanego od hodowanych tam w przeszłości bażantów – Bażanternią. Hubertus jest świętem myśliwych, jeźdźców i leśników. Nazwa pochodzi od ich patrona świętego Huberta. Zgodnie z wielowiekową tradycją w dniu tym organizowane są uroczyste polowania z zachowaniem historycznych wzorców i ceremoniałów. Wśród jeźdźców urządzana jest gonitwa, podczas której ściga się tzw. lisa – jeźdźca z lisią kitą przypiętą do lewego ramienia.

czytaj całość »
Kategorie blog
Chmura tagów
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl