Sd.Kfz.303a GOLIATH - Instrukcja - COBI MOC 0

Na prośbę członków fb grupy COBIMANIACY postanowiliśmy przygotować instrukcję do naszego modelu "Goliatha" - niemieckiego lekkiego nosiciela ładunków wybuchowych, o którym pisaliśmy w naszym poprzednim wpisie poświęconym zabawom COBI.

czytaj całość »
ZNAK SPADOCHRONOWY – FAKTY i MITY - Kwartalnik "Wyklęci" 1(5)/2017 1

W najnowszym, piątym numerze Kwartalnika "Wyklęci" tematem przewodnim są historie Cichociemnych walczących z sowieckim okupantem po II Wojnie Światowej na ziemiach polskich. Blok tekstów otwiera nasz artykuł przedstawiający historię znaków spadochronowych. W artykule odkłamujemy również wiele mitów narosłych wokół tego zagadnienia. Poniżej zamieszczamy fragment artykułu.

czytaj całość »
KWARTALNIK WYKLĘCI NR 4/2016 – 10% rabat na cały nasz asortyment! 0

Tradycyjnie zachęcamy Was do lektury najnowszego numeru ogólnopolskiego kwartalnika poświęconego Żołnierzom Wyklętym. Tematem numeru jest historia młodzieżowych organizacji konspiracyjnych, które działały w latach 1944-56. Tradycyjnie poprzez wykupienie reklamy na łamach pisma czynnie włączyliśmy się w rozwój niezwykle cennej inicjatywy, jaką Kwartalnik za sobą niesie! Dodatkowo dla wszystkich naszych klientów, którzy nabędą omawiany numer przygotowaliśmy 10% rabat na cały nasz asortyment :-) Rabat aktywny do końca roku. Szczegóły promocji wewnątrz numeru! Kwartalnik można zakupić w tym miejscu.

czytaj całość »
Kamienica - Powstanie Warszawskie - COBI 0

W drugim odcinku naszego nowego cyklu patriotycznych zabaw z klockami COBI zaprezentuję Wam powstańczą kamienicę ze zdjęcia z Szarym Wilkiem. Pierwotnie miałem zaprezentować zupełnie nowy pomysł, ale w międzyczasie dostałem od Was trochę pytań i próśb, aby przyjrzeć się bliżej właśnie temu budynkowi.

czytaj całość »
II Hubertus Ziemiański na Podzamczu 2016 0

W sobotę 15 października Fundacja „Folwark Podzamcze” organizuje II Hubertusa Ziemiańskiego na Podzamczu 2016. Wydarzenie odbędzie się we Włoszczowie na terenie dworskiego założenia ogrodowego na Podzamczu, zwanego od hodowanych tam w przeszłości bażantów – Bażanternią. Hubertus jest świętem myśliwych, jeźdźców i leśników. Nazwa pochodzi od ich patrona świętego Huberta. Zgodnie z wielowiekową tradycją w dniu tym organizowane są uroczyste polowania z zachowaniem historycznych wzorców i ceremoniałów. Wśród jeźdźców urządzana jest gonitwa, podczas której ściga się tzw. lisa – jeźdźca z lisią kitą przypiętą do lewego ramienia.

czytaj całość »
SZARY WILK – POWSTANIE WARSZAWSKIE – COBI 0

W nowym cyklu na naszym blogu postanowiliśmy zaprezentować Wam, jak wygląda w praktyce edukacja patriotyczna poprzez zabawę klockami. Nam sprawia ona dużo radości oraz satysfakcji, którą nie sposób się nie podzielić! W pierwszym odcinku postanowiliśmy rozwinąć twórczo zestawy klocków COBI związane z Powstaniem Warszawskim – przed Wami „Szary Wilk”!

czytaj całość »
Kwartalnik WYKLĘCI nr 3/2016 0

W najnowszym, trzecim numerze Kwartalnika "WYKLĘCI" znalazł się artykuł naszego właściciela! Łukasz Górka przedstawił zarys historii ryngrafów noszonych przez żołnierzy podziemia antykomunistycznego. Artykuł, w którym przedstawiono kilkanaście ryngrafów używanych przez Żołnierzy Wyklętych w twórczy sposób rozwija i uzupełnia informacje, jakie można znaleźć na łamach naszego sklepu. Tradycyjnie również poprzez wykupienie reklamy na łamach pisma czynnie włączyliśmy się w rozwój niezwykle cennej inicjatywy, jaką Kwartalnik za sobą niesie!

czytaj całość »
Kwartalnik WYKLĘCI nr 2/2016 0

„WYKLĘCI” to nie tylko czasopismo, to także hołd oddany żołnierzom powojennego podziemia. Dotychczas nie było magazynu poświęconego wyłącznie temu zagadnieniu, a dotyczącego całego zbrojnego podziemia antykomunistycznego. Drugi numer jest już dostępny!

czytaj całość »
Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” za nami! 0

Tegoroczny Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” okazał się szczególnym pod wieloma względami. Pierwszy raz władze państwowe w sposób bardzo wyraźny zaangażowały się w obchody, również media publiczne poświęciły wydarzeniu kilkanaście godzin najlepszego czasu antenowego. Dla nas najważniejszymi punktami obchodów nie były jednak te najbardziej oczywiste i oficjalne. Z oczywistych względów nasze zainteresowanie skierowane było również na dwa lokalne wydarzenia, którym jako sklep patronowaliśmy.

czytaj całość »
2016 - ROK CICHOCIEMNYCH! 0

Cichociemni, legendarni polscy żołnierze, szkoleni podczas II wojny światowej w Wielkiej Brytanii i desantowani do okupowanej ojczyzny, by walczyć z nazistami zostali patronami 2016 roku!

 

czytaj całość »
IV Gra Miejska Domowego Kościoła w Elblągu „O Boga! Za wolność, prawo i chleb! My młodzi nie zapomnimy!” 0

W roku 2011 na spotkaniu wspólnoty Domowego Kościoła, skupiającej małżeństwa, przedstawiłem pomysł na spędzenie Narodowego Święta Niepodległości w innej niż zazwyczaj formie. Tym pomysłem była gra miejska. W pierwszej jej edycji wzięły udział trzy zespoły, a ich zadaniem było odnalezienie skarbu ukrytego na Starym Mieście w Elblągu.

czytaj całość »
Kategorie blog
Chmura tagów
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
do góry
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl