MIŚ WOJTEK – GRA PLANSZOWA IPN

Dostępność: nakład wyczerpany
Cena: 45,00 zł 45.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Instytut Pamięci Narodowej
Kod produktu: E92A-62608
Pin It

Opis

„MIŚ WOJTEK” TO EDUKACYJNA GRA PLANSZOWA DLA 2–5 GRACZY W WIEKU OD 6 LAT; PRZECIĘTNY CZAS ROZGRYWKI TO OK. 30 MIN.

Odwołujący się do realiów II wojny światowej „Miś Wojtek” ukazuje dzieje Polaków wywiezionych z terenów okupowanych przez Związek Sowiecki i ich długą wędrówkę z Rosji, przez Iran, Palestynę, Egipt i Włochy aż do Szkocji.

Gra rozpoczyna się we wrześniu 1939 r., kiedy Polskę zaatakowały Niemcy i Związek Sowiecki. Z ziem okupowanych przez ZSRS tysiące polskich rodzin wywieziono wówczas pociągami w głąb Rosji.

W 1941 r. Niemcy nieoczekiwanie napadły na Związek Sowiecki. Wtedy Józef Stalin wyraził zgodę, aby z wywiezionych i osadzonych w obozach pracy Polaków utworzyć polskie wojsko. Po pogorszeniu się stosunków polsko-sowieckich w marcu 1942 r. polscy żołnierze i cywile pod wodzą gen. Władysława Andersa opuścili ZSRS, aby wesprzeć siły brytyjskie w walce z Niemcami.

W drodze do Iranu wyniszczeni i wygłodzeni uciekinierzy ze Związku Sowieckiego kupili od przygodnie napotkanego chłopca małego niedźwiadka. Nadali mu imię Wojtek i wcielili do polskiej armii. Wojtek przeszedł z żołnierzami cały szlak bojowy. Dzielił ich dole i niedole, radości i smutki, dając im wiele okazji do uśmiechu i pomagając w potrzebie. Pilnował wyposażenia, a w czasie słynnej bitwy o Monte Cassino donosił żołnierzom amunicję.

W grze, podążając szlakiem żołnierzy 2. Korpusu Polskiego, zbieramy pamiątki związane z losami żołnierzy i ich słynnego niedźwiedzia, Wojtka. Kto zbierze najlepszy zbiór pamiątek, zwycięża.

Zawartość pudełka (252 x 60 x 367 mm):

  • plansza przedstawiającą mapę Europy z zaznaczonym szlakiem bojowym 2. Korpusu Polskiego
  • 104 karty misia
  • 6 kart przedstawiających ważne miasta na szlaku polskich żołnierzy
  • 55 kart podróżowania
  • 5 drewnianych misiów w różnych kolorach
  • barwna książeczka z instrukcją i opracowaniem historycznym
  • naklejka z misiem Wojtkiem

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl