WOŁYŃ 2x Blu-ray + książka + unikatowe karty

zest2blu2v2.png
  • promocja
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 99,90 zł 149,89 zł 99.90
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: GALAPAGOS FILM
Kod produktu: 3169-373D6_20170302183651
Pin It

Opis

Premiera 2x Blu-ray - 29.03.2017 - Wysyłka pakietu w dniu premiery!

W zestawie film "Wołyń" (2x Blu-ray) oraz album  "Wołyń. Historia pewnego filmu".
Do filmu i książki dokładamy także zestaw kart upamiętniających rzeź wołyńską! Wspominamy na nich między innymi postać wielkiego poety i oficera Wojska Polskiego, odznaczonego krzyżem Virtuti Militari – Zygmunta Jana Rumla zamordowanego podczas rzezi. Filmowy kapitan Zygmunt Krzemiencki wzorowany jest właśnie na tej postaci. Na jednej z kart znalazł się obraz Jana Matejki „Wernyhora” (1884). Wernyhora był legendarnym bardem ruskim (ukraińskim) lojalnym wobec Rzeczpospolitej, który w swoich proroctwach zapowiadał krwawe porachunki Rusinów i Polaków.
 
Wydanie zawiera dwie wersje filmu - kinową oraz festiwalową!

„Wołyń, historia pewnego filmu” to pięknie ilustrowany album, który jest opowieścią tworzoną w oparciu o film Wojciecha Smarzowskiego. Tytuł stanowi również opowieść o Kresach. Książka zawiera ogromną ilość unikalnych zdjęć miejsc i mieszkańców wschodnich terenów.

Wołyń to przejmujący dramat historyczny, epicka opowieść o wydarzeniach na wschodnich kresach Rzeczpospolitej w okresie II wojny światowej. Określano je mianem "rzezi wołyńskiej".

Wiosna 1939 roku. Młodziutka Zosia Głowacka (Michalina Łabacz), zakochana w ukraińskim chłopcu, dowiaduje się, że ojciec postanowił wydać ją za bogatego gospodarza, starszego wdowca z dwójką dzieci - Macieja Skibę.

Po wybuchu wojny, życie mieszkańców wioski odmienia okupacja sowiecka, a później hitlerowska. Latem 1943 roku wybucha konflikt ukraińsko-polski; pożoga mordów i okrucieństwa. Sąsiad staje przeciw sąsiadowi, wcześniejsze przyjaźnie przestają mieć znaczenie - liczy się przetrwanie i zemsta.

Wołyń to wizualna i wstrząsająca lekcja historii, ukazująca do jakich skutków może prowadzić nienawiść, nacjonalizm i nietolerancja. Tematyka mordów popełnionych na Wołyniu i we Wschodniej Galicji w ostatnich latach II wojny światowej przez dziesięciolecia była wyłączana z oficjalnej wersji historii. Teraz powraca wypełniając lukę w wiedzy historycznej, a jednocześnie składa hołd ofiarom zbrodni.

Dodatki specjalne (28 minut):

- materiał z planu  (16 min.) –  kulisy powstawania filmu, zdjęcia z planu, komentarze i wypowiedzi reżysera Wojciecha Smarzowskiego oraz obsady (J. Braciak, A. Jakubik, M. Łabacz) nagrane specjalnie na potrzeby wydania DVD/BD
- pojednania (5 min.) - wypowiedzi i komentarze par polsko-ukraińskich na temat Wołynia, historii oraz miłości
- Making of: Bitwa (2 min.) – materiał zza kulis o przygotowaniach i kręceniu scen batalistycznych
- zwiastun kinowy (2 min.)
- galeria zdjęć (3 min.)

Tytuł: Wołyń (2-płytowa edycja limitowana)
Reżyser: Smarzowski Wojciech
Obsada: Łabacz Michalina , Wasyłyk Wasyl , Jakubik Arkadiusz , Zaremba Adrian
Dystrybutor: Galapagos
Data premiery: 2017-03-29
Czas trwania (min.): 149 min.
Język oryginału: polski
Napisy: angielskie, polskie, ukraińskie
Nośnik: Blu-ray Disc
Typ dysku: Blu-ray Disc 50
Dodatkowe nośniki: brak
Liczba nośników: 2
Dźwięk: DTS
Region: 2.0
 
O książce:
 
Album „Wołyń, historia pewnego filmu” to nie tylko próba pokazania filmu „Wołyń” Wojtka Smarzowskiego, to także opowieść o Kresach.

Książka składa się dwóch części.

Pierwsza, „Introdukcja”, opowiada o naszej Kresowej przeszłości, o Rzeczpospolitej Obojga Narodów, o etnicznym tyglu, w którym mieszają się różne religie i narody. Jest opowieścią o wciąż mitologizowanej naszej kresowej przeszłości, gdzie wyobrażenia zderzone są z rzeczywistością. Przypomina ważne dla tej historii postacie i wydarzenia. Książka jest przede wszystkim albumem, przedstawiamy więc w niej ogromną ilość unikalnych zdjęć miejsc i mieszkańców „naszych wschodnich terenów”. Nie zawsze była to historia „wygodna”, zarówno dla nas, jak i innych mieszkańców tych ziem.

Druga część, zatytułowana po prostu „Historia pewnego filmu”, jest opowieścią tworzoną w oparciu o obraz Smarzowskiego. Idziemy wraz ze scenariuszem, widzimy niesamowite filmowe kadry i uzupełniamy je fragmentami scenariusza i historycznymi uwagami. „Kresowian zabito dwukrotnie, raz przez ciosy siekierą, drugi raz przez przemilczenie. A ta druga śmierć jest gorsza od tej pierwszej.” – pisał Jan Zaleski. Zarówno album „Wołyń, historia pewnego filmu”, jak i film Wojtka Smarzowskiego próbuje owo milczenie przerwać. Może wreszcie Kresowe historie przestaną być „nieme” i na stałe zagoszczą w historycznej świadomości Polaków. Na koniec zacytujmy Józefa Ignacego Kraszewskiego: „Dziś bez wczoraj jest bardzo krótkie – krótsze niż dziś bez jutra”. Oby nasze dziś i jutro miało zawsze swoje pełne wczoraj.

„Wołyń, historia pewnego filmu” to pięknie ilustrowany album, który jest opowieścią tworzoną w oparciu o film Wojciecha Smarzowskiego. Tytuł stanowi również opowieść o Kresach. Książka zawiera ogromną ilość unikalnych zdjęć miejsc i mieszkańców wschodnich terenów.

Stan nowy
Z roku 2016
Oprawa miękka
Liczba stron 182
Wersja językowa polski
Wydawnictwo film!it
Szerokość produktu 24cm
Wysokość produktu 30cm
Cena sugerowana brutto 49,90 zł

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl