KALENDARZ POLSKIE ZWYCIĘSTWA WRZESIEŃ 2015-GRUDZIEŃ 2016

Dostępność: nakład wyczerpany
Cena: 39,00 zł 39.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 3.33
Producent: 2 kolory
Kod produktu: 22115527_20150909222351
Pin It

Opis

Kalendarz "Polskie zwycięstwa" - duma, bohaterstwo i sukces

Pierwsze zwycięstwo młodego państwa polskiego pod Cedynią, spektakularna odsiecz króla Sobieskiego pod Wiedniem, ratująca chrześcijańską Europę przed islamizacją czy niezapomniana szarża polskich Szwoleżerów pod Somosierrą u boku Napoleona. To wszystko znajdziecie państwo w najnowszym kalendarzu Wydawnictwa 2 Kolory pt. "Polskie zwycięstwa".

Jest to już trzecia edycja z serii historycznych kalendarzy 2 Kolorów. W poprzednich latach ich tematyką byli żołnierze Narodowych Sił Zbrojnych oraz powstania, strajki i zrywy społeczne. Najnowsza edycja kalendarza przedstawia militarne sukcesy polskich bohaterów. Chronologicznie bitwy zaczynają się od pokonania pewnych siebie i bardziej doświadczonych wojów niemieckich pod Cedynią. Następnie przypomina wielkie wojny z zakonem krzyżackim toczone zarówno przez rycerzy piastowskich, jak i jagiellońskich pod Płowcami i Grunwaldem. Motywem przewodnim kalendarza i jednocześnie symbolem zwycięstw polskiego oręża jest słynna, siejąca postrach w całej siedemnastowiecznej Europie - HUSARIA. To przy jej decydującym udziale rozstrzygały się na naszą korzyść bitwy pod Kircholmem, Kłuszynem, czy Beresteczkiem, o których wydawca nie zapomniał w "Polskich zwycięstwach".

Zawarta w kalendarzu historia polskich zwycięstw kończy się zwycięskimi bitwami  XX wieku. Nie zabrakło jednej z najważniejszych bitew w historii świata pomiędzy Polakami a Bolszewikami pod Warszawą w 1920 roku. W ramach walk "za wolność naszą i waszą" na wielu frontach II wojny światowej znajdziemy  też bitwę pod Monte Cassino czy pod Falaise.

Kalendarz "Polskie zwycięstwa" jest bogato ilustrowany najznakomitszymi obrazami w historii polskiego malarstwa, ale też fotografiami z pola bitwy, czy portretami naszych wspaniałych dowódców. Wydawca dołożył starań by każda bitwa zobrazowana była symbolami polskiego oręża charakterystycznymi dla danego okresu historii.

Kalendarz "Polskie zwycięstwa" to niezwykła publikacja przypominająca czasy świetności polskiego wojska i polskiego państwa, posiadająca, poza estetycznym, dodatkowy edukacyjny walor. Każda z bitew wzbogacona jest krótką, skondensowaną notę historyczną, która pozwala na umieszczenie danej bitwy w szerszym kontekście historycznym, poza tym podobnie jak w poprzednich edycjach kalendarz wyposażony jest w kalendarium związane z walkami polskiego oręża.

Specyfika kalendarza została zachowana z poprzednich edycji. Posiada 16 kart - od września 2015 r. do grudnia 2016 r. Rozkładówka kalendarza tradycyjnie zachowuje format A2.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl