O firmie

Któż z nas nie ma w pamięci charakterystycznego wystroju wnętrza dworu polskiego? Kilim, skrzyżowane szable i ryngraf na ścianie... Meble i elementy wystroju zbierane od pokoleń. Skromne, niejednolite. Na ścianie kilka obrazów... Kościuszko, Mickiewicz, później Piłsudski i sceny z historii Polski. Ze skromnych ram obrazów spoglądają również przodkowie rodu. W rogu pokoju bawialnego tyka zegar. W sypialni obok łóżka stoi modlitewnik, obok mały ołtarz. Przeszłość?

Współcześnie błędnie kojarzy się wystrój dworu z pałacowym, wypucowanym wnętrzem, złotym herbem na ścianie i nowiutkim zestawem mebli za 50 tysięcy w jakimś tam historycznym stylu, a nie z rodziną i prawdziwym domem. Nie potępiamy takiej postawy, ale jesteśmy przeciwni łączeniu jej z dworem polskim.

Wystarczy zwiedzić dwór w Koszutach, Dołędze czy Suchej, by zrozumieć o czym mowa. Klimat dworu budowany był nierzadko ze skromnych środków ziemian przez więcej niż jedno pokolenie. Czy można odtworzyć go w dzisiejszym świecie? Myślimy, że tak, ponieważ każdy dom ma swój początek. Koszuty i Dołęga też miały.

Stylowy Dwór postanowił zgromadzić w jednym miejscu nowe przedmioty użytkowe i artystyczne, które mogą być przyczynkiem do stworzenia klimatu prawdziwego dworu i rozbudzenia jego duszy. Duszy domu, który być może będzie kiedyś inspiracją dla naszych praprawnuków.

Bo każdy dwór miał swój początek!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl