Darmowa dostawa

Poza horyzont. Polscy podróżnicy - Barszcz Przemysław, Łenyk-Barszcz Joanna
Cena regularna:
49,90 zł
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Awanturnicy, badacze, tajni wysłannicy, szpiedzy i mnisi. Opowieści o Polakach i mieszkańcach Rzeczpospolitej, którzy docierali do nieznanych zakątków świata.
Tajny wysłannik papieski, Benedykt Polak w dramatycznych okolicznościach dotarł do Mongolii – na długo przed wyprawą Marco Polo.
Kasper z Poznania okazał się jednocześnie szpiegiem indyjskiego sułtana, chrześniakiem wielkiego odkrywcy Vasco Da Gamy i odkrywcą Brazylii.
Krzysztof Arciszewski, najwybitniejszy artylerzysta swej epoki, admirał i zdobywca Pernambuco, jako pierwszy Polak badał zaginione plemiona indiańskie i w specjalnym kombinezonie nurkował w podmorskich głębinach.
Maurycy Beniowski zjednoczył pod swoim berłem wszystkie plemiona Madagaskaru. Chcąc przejąć jego pamiętnik opisujący Północny Pacyfik, szpiedzy wielkich mocarstw dopuszczali się morderstw i podpaleń.
- Porywające historie, barwne postacie i egzotyka.
- Podróże przez lądy nietknięte stopą człowieka, niebezpieczeństwa i adrenalina.
- Duma z odwagi i osiągnięć Polaków – na tle najpiękniejszych krajobrazów świata.
- Książka bogato ilustrowana.
Tytuł: Poza horyzont. Polscy podróżnicy
Autor: Barszcz Przemysław, Łenyk-Barszcz Joanna
Wydawnictwo: Zona Zero
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Ilość stron: 400
Numer wydania: I
Data premiery: 2016-06-20
Rok wydania: 2016
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 38 x 171 x 237
Indeks: 19697901

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.