Nowe oblicza polskiego dworu 0
Nowe oblicza polskiego dworu

Mimo oczywistego pierwszego wrażenia, książka nie jest typowym albumem pełnym zdjęć. Choć tych jest w nim oczywiście najwięcej. Jedno jest pewne – winna ona znaleźć się w domowej bibliotece wszystkich osób budujących dwory, remontujących istniejące lub po prostu interesujących się nimi na co dzień.

Nowe oblicza polskiego dworu” to książka z biblioteki miesięcznika „VILLA”, która na dwustu kredowych, wielkoformatowych stronnicach omawia 25 kompletnie odrestaurowanych lub nowo wybudowanych rezydencji dworskich. Treść, której tematem jest historia oraz dzieje renowacji ilustruje tutaj kilkaset pięknych, kolorowych fotografii. W miarę możliwości w książce zamieszczono również pierwotne (PP) oraz odnowione plany (OP) omawianych dworów.

W książce przedstawiono następujące obiekty: Dwór Warszawa-Miedzeszyn (PP), Dwór w Bukszy, Dwór w Chotyni, Dworek Polski w Konstancinie, Dwór w Gdańsku-Oliwie, Dwór w Janowcu (PP+OP), Dwór w Jasnej Dolinie, Jaworowy Dwór (OP), Dwór w okolicach Kałuszyna (OP), Dwór w Korytnicy (OP), Dwór w Krasieninie (OP), Dwór w Ludwinowie (OP), Dwór w Marynkach, Mazowiecki dwór (OP), Dwór w Milusinie (PP), Dwór w Modlnicy (OP), Dwór w Nosowie, Dwór w Paplinie, Dwór w Podsędkowicach (PP), Dwór w Podstolicach (OP), Dwór w Pogorzelcu (PP), Dwór w Romanowie (PP), Dwór w Suchej, Dwór w Tubądzinie (OP), Dwór w Woli Suchożebrskiej (OP)

Nowe oblicza polskiego dworu, Migut Media 2005

Przedstawiona pozycja winna stanowić lekturę obowiązkową dla wszystkich zainteresowanych tematyką dworu polskiego oraz tych budujących i remontujących dwory, dworki oraz pałace w omawianym stylu. Dziś książka dostępna już tylko z drugiego obiegu, aktualnie na allegro możliwa do zakupienia za kilkanaście złotych.

oprawa twarda

stron 202

format 24×33 cm

rok 2005

Migut Media wydawnictwo

praca zbiorowa autor

Nowe oblicza polskiego dworu tytuł

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie
Chmura tagów
Artykuły
ZNAK SPADOCHRONOWY – FAKTY i MITY - Kwartalnik "Wyklęci" 1(5)/2017

W najnowszym, piątym numerze Kwartalnika "Wyklęci" tematem przewodnim są historie Cichociemnych walczących z sowieckim okupantem po II Wojnie Światowej na ziemiach polskich. Blok tekstów otwiera nasz artykuł przedstawiający historię znaków spadochronowych. W artykule odkłamujemy również wiele mitów narosłych wokół tego zagadnienia. Poniżej zamieszczamy fragment artykułu.

KWARTALNIK WYKLĘCI NR 4/2016 – 10% rabat na cały nasz asortyment!

Tradycyjnie zachęcamy Was do lektury najnowszego numeru ogólnopolskiego kwartalnika poświęconego Żołnierzom Wyklętym. Tematem numeru jest historia młodzieżowych organizacji konspiracyjnych, które działały w latach 1944-56. Tradycyjnie poprzez wykupienie reklamy na łamach pisma czynnie włączyliśmy się w rozwój niezwykle cennej inicjatywy, jaką Kwartalnik za sobą niesie! Dodatkowo dla wszystkich naszych klientów, którzy nabędą omawiany numer przygotowaliśmy 10% rabat na cały nasz asortyment :-) Rabat aktywny do końca roku. Szczegóły promocji wewnątrz numeru! Kwartalnik można zakupić w tym miejscu.

Pierwszy września - nigdy więcej!

Dziś 1 września… Kolejna rocznica wybuchu II Wojny Światowej, ale także początek nowego roku szkolnego. W naszym działaniu od samego początku skupialiśmy się na edukacji najmłodszego pokolenia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl